Menu

Speedway

newsy, wyniki

(20.03.) Wsparcie finansowe dla Startu Gniezno. Klub otrzymał dotacje ze starostwa!

kubekk1984
Podzielono środki na realizację zadań publicznych Powiatu Gnieźnieńskiego w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2019 roku. Na konto GTM Startu Gniezno wpłynie 87 tysięcy złotych.

 

 

Na udział w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej gnieźnieński klub żużlowy otrzyma 46 tysięcy złotych. To nie jest jedyna dotacja, jaka wpłynie na konto GTM Startu Gniezno. Czerwono-czarni dostaną też 22 tys. zł na organizację XI Międzynarodowego Turnieju Żużlowego O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski oraz 19 tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży.

 

Zdecydowanie większe wsparcie GTM Start otrzymał z miejskiej kasy. Pomoc na uczestnictwo w pierwszoligowych rozgrywkach wyniosła 383 tysięcy złotych. Na szkolenie najmłodszych przyznano Startowi 60 tys. zł, a na organizację wspomnianego turnieju - 50 tysięcy złotych.

 

Wsparcie lokalnych instytucji jest bez wątpienia bardzo cenne dla klubów sportowych. Zastrzyki finansowe pozwalają rozwijać działalność. Warto jednak zaznaczyć, że w GTM Start nie bazuje na publicznych finansach. Dział marketingowy klubu czyni wiele starań, by zbudować jak najszersze grono sponsorskie.za sportowefakty.pl

© Speedway
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci